Ödeme almak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Dijital çağın neden olduğu dönüşümlerden en büyük payı kuşkusuz ticaret alıyor. Eskiden sadece fiziksel mağazalarda ve ancak yüz yüze gerçekleşebilen ticaret günümüzde mekan ve zamandan bağımsız hale geldi.

Birbirinden binlerce kilometre uzakta olsalar bile alıcı ve satıcılar kolaylıkla birbirlerini bulabiliyor, ürünü inceleyip fiyatta anlaşıyor ve ödemeyi yaparak alışverişi sonlandırabiliyorlar. Söz konusu dijital dünya olduğunda kolaylıkların sınırı da olmuyor. Halihazırda büyük kolaylıklar sağlayan e-ticarette gelişen ödeme sistemleri tüm süreci çok daha esnek bir hale getirerek, bir yandan online ticaret hacmini büyütürken, diğer yandan da müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşıyabiliyor.

Tabi ki bunda Wirecard gibi sektörün öncü ödeme kuruluşlarının geliştirdikleri teknolojiler ve sundukları ürünlerin de etkisi büyük. Wirecard’ın gelişmiş bireysel ve kurumsal ürünleri e-ticareti kolaylaştırırken yenilikçi çözümleri de tüm süreci bir adım daha öteye taşıyor.

Online satış için site şart değil
İnternetten alışveriş yapmak için bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duyulacağını düşünüyor olabilirsiniz. Yani her satıcı ya bir e-ticaret sitesi açmalı, ya da var olan e-ticaret platformlarından, online pazar yerlerinden birinde yer almalı.

Evet bu bir seçenek, fakat tek seçenek değil. Wirecard’ın “E-postayla ödeme alma” özelliği sayesinde sitesiz e-ticaret mümkün, üstelik de çok kolay. Bunun için tek yapılması gereken şey alıcı ve satıcının anlaşmasının ardından, satıcının Wirecard hesabından oluşturduğu bağlantıyı e-posta ile alıcıya göndermesi.

Bu sistemle alıcı, tüm ödeme bilgilerini içeren ve güvenli bir şekilde kredi veya banka kartı ile ödeme yapacağı kendisine özel oluşturulmuş olan web adresine yönlendikten sonra kolaylıkla ödemesini yapabiliyor.

E-ticaret sitesi, sanal POS entegrasyonu, bankalarla anlaşmalar olmadan ödeme almak işte artık bu kadar kolay...

Gerçek sosyal ticaret
Bu sayede normal şartlarda ürünlerini satmakta zorlanan kullanıcılar gereksiz detaylarla uğraşmadan kolaylıkla ödeme kabul edebilir hale geliyorlar. Freelance profesyoneller, ev kadınları, boş zamanlarında ürün ya da hizmet sunanlar bu imkandan kolaylıkla faydalanabilirler.

Ayrıca günümüzün en önemli pazar yerlerinden biri haline gelmiş olan “Instagram, Facebook” gibi sosyal medya siteleri üzerinden de ürünlerinizi satmanız ve ödeme almanız son derece kolay. Tek yapmanız gereken ürünlerinizi tanıtmak, ilgili kitleye ulaşmak ve ödeme alacağınız bağlantıyı paylaşmak. İşte artık sosyal ticaret için siz de hazırsınız...

Havale yerine kredi kartı ile B2B satış
Bu özellik sadece bireysel kullanıcılara fayda sağlamakla kalmıyor, her tür firma bu sayede ödemelerini kolaylıkla online olarak alabiliyor. Normal şartlarda müşterilerinden havale veya EFT ile ödeme alan firmalar için müşterilerine bir de kredi kartı ile ödeme imkanı sunması artık mümkün. Üstelik bunun için web sitesine bir e-ticaret modülü eklemesi de gerekmiyor.

Tek yapması gereken Wirecard’ın kullanımı kolay arayüzü üzerinden alıcıyı ve tahsil edilecek miktarı tanımlaması yeterli. Bundan sonra alıcı nakit olarak para transferi yapmak yerine kredi kartı ile kolaylıkla ödemesini gerçekleştirebilir.

Tek çekim mi, taksit mi?
İster bir tek toplu iğne, isterseniz on binlerce TL değerinde bir ürün satıyor olun, müşterilerinize esnek ödeme koşulları sağlayabilmek büyük önem taşıyor. Wirecard’ın sunduğu özellikler sayesinde siz de kendi müşterilerinize onların diledikleri koşullarda ödeme seçenekleri sunabilirsiniz.

Müşterileriniz isterse ödemelerini kredi kartlarından tek çekim ile yapabilir, isterlerse de onlara sunulan taksit seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Seçtikleri taksit seçeneklerinden doğacak vade farklarını yansıtıp yansıtmamak ise sizin ellerinizde. Dilerseniz müşterilerinizin seçtikleri taksit oranı karşılığında oluşan düşük vade farklarının otomatik olarak ödeme miktarına yansımasını seçebilirsiniz, dilerseniz de satışı kaçırmamak için vade farkını siz üstlenerek müşterilerinize peşin fiyatına satın alma seçeneği sunarsınız.

Üstelik müşterileriniz ödemelerini kaç taksitte yaparlarsa yapsınlar, sizin ödemeniz bir sonraki cuma günü elinizde olur...

Yüksek güvenlik standartları
Söz konusu ödeme olunca işin en önemli kısımlarından biri de güvenlik. Uluslararası çapta uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Wirecard bu konuda hem satıcılar hem de alıcılar için son derece gelişmiş bir düzeyde güvenlik sağlıyor.

Yüksek güvenlik özellikleri alıcıların kredi kartlarını Wirecard sistemlerinde güvenle kullanmalarını sağlarken, satıcılar için de riskleri en aza indiriyor. Sahtecilik, yani fraud koruması konusunda ileri seviyede önlemlere sahip olan Wirecard, satıcıların mağdur olmalarını engelleyecek üst düzey çözümler sunuyor.

Alternatiflerden bir farkı da “gizli maliyet” yok!

Tüm bu saydığımız özelliklerin bir bedeli olması gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Fakat Wirecard’ın en önemli özelliklerinden biri de hiçbir başlangıç ve işletme maliyeti olmadan tüm bu özellikleri çözüm ortağı olduğu firmalara sunuyor olması.

Kolay bir şekilde, web siteniz bile olmasına gerek olmadan güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme almanızı sağlayan Wirecard’ı tercih ettiğiniz anda size sunulan son derece uygun tüm işlem maliyetlerinin ötesinde bir ödeme yapmazsınız. Sonradan ortaya çıkan maliyetler ile hesaplarınızın bozulmasını istemiyorsanız gelin siz de hemen Wirecard üye işyeri olmak için başvurunuzu yapın, kolay ve hızlı ödeme almanın keyfini çıkartmaya bugünden başlayın...